JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ FIRMOWĄ

Impreza integracyjna – jak ją zorganizaować?

Impreza integracyjna – dla jednych horror, dla innych super zabawa. Co zrobić, by twoi pracownicy wrócili zadowoleni z takiego wyjazdu? Jakie propozycje podsunąć szefowi, by weekend ze współpracownikami nie był przykrą koniecznością?

 

Jeszcze 10-15 lat temu imprezy integracyjne w polskich firmach należały do rzadkości. Były organizowane co najwyżej szkolenia, łączone z wieczornym przyjęciem, albo wczasy pracownicze lub wigilie z pracodawcą. Dziś wyjazdy integracyjne są bardziej atrakcyjne, przez co siłą rzeczy wydaje się na nie o wiele więcej niż kiedyś. Firmy zatrudniają profesjonalnych organizatorów takich eventów, aby dopracowali oni szczegóły imprezy.

 

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Wyjazdy integracyjne najczęściej są organizowane w plenerze, co sprzyja wytworzeniu luźnej atmosfery wśród uczestników. Do miejsca, w którym organizowana będzie impreza integracyjna powinien być łatwy, krótki dojazd. Może być to ośrodek wczasowy, basen, czy też centrum sportowe, w którym będzie można skorzystać z licznych atrakcji, np. kortów tenisowych. Warunki hotelowe muszą spełniać wymagania w zakresie komfortu. Jeśli wyjazd integracyjny jest łączony ze szkoleniem, w hotelu musi znaleźć się przystosowana do tego celu sala konferencyjna.

 

Jaka impreza integracyjna?

Zwyczajne przyjęcia i bale pracownicze nie są już modne w grupie imprez integracyjnych. Znacznie lepiej sprawdzają się zawody sportowe, paintball, jazda na quadach, wyjazdy na żagle, czy też wspólna nauka jazdy konnej. To tylko niektóre z pomysłów na ciekawe imprezy integracyjne dla pracowników.

 

Karaoke też integruje!

Do jednych z coraz częściej wybieranych integracji należy także karaoke. Zabawa karaoke jako dodatek do wieczoru integracyjnego wyłoni firmowego wokalistę. To świetna zabawa dla ludzi, którzy skrywają przed innymi swoje wokalne talenty, a także dla tych, którzy nie przejmują się dźwiękami wydobywanymi z wnętrza – „…śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę go… , – ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi”. Rozchwytywany mikrofon w ręce, w tle wybrany dźwięk, na ekranie odliczany czas do bitwy na głosy to następna z emocjonujących zabaw wieczornych, która wyłoni zwycięzcę wieczornych wokalnych zmagań. Wybierz tematykę wieczoru, a my doszlifujemy wszystkie niezbędne szczegóły przenosząc wszystkich w wybraną epokę lub określony klimat.